Bemutatkozás
Egyesületünket pszichiátriai betegséggel élők, hozzátartozóik és gyógyítók összefogása hívta életre, 2023 nyarán váltunk közhasznú egyesületté.
Célkitűzéseink között szerepel:
- a pszichiátriai betegséggel élők rehabilitációs és szabadidős tevékenységeinek támogatása
- a pszichiátriai betegségből eredő hátrányos helyzet (egészségügyi és szociális) enyhítése, az esélyegyenlőség előmozdítása.a
- mentális betegséggel élők felépülésének, munkavégzési lehetőségének és a hétköznapi életbe történő beilleszkedésének elősegítése.
Támogatást nyújtunk a felépülő tagok számára személyes céljaik megvalósításához, tehetségük kibontakoztatásához.
A mentális betegséggel élők felépülésében a családok és a támogató közösség jelenléte, aktivitása nélkülözhetetlen. Egyesületünk évekkel ezelőtt meghozta azt a döntést, hogy együtt kell megtanulnunk fenntartani a jólétünket.
Céljainkat, ambícióinkat és egész életünket Ma is és Holnap is, Mi, Együtt állíthatjuk helyre!
A Főnixmadár számunkra a megújulás és a megerősödés lehetőségét jelképezi,
és ennek eléréséért alkotunk egy közösséget – mentális betegségben érintettek
és támogató családtagok, barátok és egészségügyi dolgozók.
Programjaink egyaránt szolgálják a személyes kibontakozást, a közösségépítést és a társadalmi szerepvállalást, melynek központi eleme a mentális betegséggel élők és hozzátartozóik stigmatizációjának mérséklése.
Ha érdeklődik közösségünk iránt, csatlakozzon rendezvényeinkhez, kövesse oldalainkat, legyen támogató partnerünk!
Ha nem most, akkor mikor? Ha nem ön, akkor ki?”
Az elmúlt évek során számos programunkról tudósítottak különböző médiafelületeken, és természetesen megvalósítottunk számtalan olyan programot is, melyek nem kerültek a hírek címoldalára, azonban a résztvevők személyes életében a tehetségük kibontakoztatását, a kreativitásuk előhívását, a közösséghez kapcsolódás megerősítését szolgálták.
Programjaink tervezése, megvalósítása során együttműködünk a Bács-Kiskun Vármegyei Oktató Kórház Pszichiátriai Osztályával, ennek Nappali Kórházával. Kapcsolódásainkat párbeszéd és partnerség jellemzi.
Becslések szerint minden negyedik embert érint élete során valamely mentális betegség. Az érintettek jelentős száma ellenére világszerte sok mentális betegséget megtapasztaló ember él át szégyent, vagy kiközösítettséget.
Mi abban hiszünk, hogy mindenkinek joga van a teljes élethez, hogy a betegség diagnózisa, tünetei nem egyenlőek a betegséggel élő ember teljes személyiségével, létével.
Mi azért dolgozunk együtt, hogy ne a szégyen, vagy a kirekesztettség kovácsoljon belőlünk közösséget , hanem az alkotás öröme és eredménye és a fejlődésünk értékteremtő ereje.
Ha ön is egyetért céljainkkal, ha önnek is fontos az esélyegyenlőség, ha lelkesedik a hétköznapi emberek nem hétköznapi értékteremtésért, kapcsolódjon programjainkhoz, kövesse figyelemmel honlapunkat és facebook oldalunkat !